Wsparcie hospicjów 2020

Ojciec św. Franciszek w orędziu na tegoroczny, już XXVIII Światowy Dzień Chorego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt. 11,28) napisał:  „Te słowa Jezusa wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Jezus kieruje zaproszenie do chorych, uciśnionych i biednych, którzy wiedzą, że zależą całkowicie od Boga i, dotknięci ciężarem próby, potrzebują uzdrowienia[…].
Drodzy chorzy bracia i siostry, wasza choroba stawia was w szczególny sposób pośród owych, „utrudzonych i obciążonych”, którzy przyciągają wzrok i serce Jezusa […] W tym stanie na pewno potrzebujecie miejsca, aby się pokrzepić.

W to dzieło przynoszenia ulgi chorym braciom wpisuje się działalność pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego, wolontariuszy, którzy wykonując swoje zadania zgodnie z kompetencjami, pozwalają odczuć obecność Chrystusa, który ofiaruje pociechę i troszczy się o chorą osobę, opatrując jej rany”.

Zbliżający się Wielki Post, w którym rozważać będziemy ogrom cierpienia naszego Zbawiciela, stanowi doskonałą okazję, by z miłością pochylić się nad cierpieniem naszych chorych sióstr i braci. Kolejny już raz zwracam się z prośbą, aby w środę popielcową poprzez ofiary złożone na tacę wesprzeć działalność samarytańską naszych Hospicjów w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.

Niech ten gest miłości i chrześcijańskiego umartwienia pomoże nam owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu jako szansę pogłębienia wiary, duchowego wzrostu i szczerego nawrócenia.