Ogłoszenia parafialne

na 25 Niedzielę Zwykłą – 19 IX 2021 r.

 1. Dziękuję rodzinom młodzieży, która w poniedziałek przyjęła Sakrament Bierzmowania (35 osób) za przygotowanie kościoła, za ofiary na dalsze prace konserwatorskie oraz ufundowanie nowego mszału. Wpłynęły też na konto ofiary indywidualne od rodzin młodzieży. Bóg zapłać za wielką hojność.
  Ofiary te będą przeznaczone na dalsze prace restauratorskie w naszym kościele.
  Można by jednak, jeśli znajdą się następni ofiarodawcy – rozpocząć wymianę stacji drogi krzyżowej na nowe. Dotychczasowe są już przyniszczone. Nie mają wartości zabytkowej, a ich odnawianie i tak byłoby kosztowne. Nowe – wykonane w podobnym wzorze - z żywic i malowane to koszt ok. 1500 zł za sztukę.

 2. W min. tygodniu został już ostatecznie zatwierdzony program odnowienia ławek kościelnych. Zakończyliśmy drugi etap prac konserwatorskich przy chórze muzycznym – zdjęcie warstw farb olejnych, oczyszczenie, uzupełnienie ubytków w drewnie ( dofinansowanie + środki własne). III – ostatni etap to uzupełnienie malowideł (brak dofinansowania).

 3. Od 17 IX w kinach film o Bł. kard. Stefanie Wyszyńskim.

 4. Dzisiaj ulicami Bydgoszczy po raz dziewiąty przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1230 w katedrze bydgoskiej.
  Marsz odbędzie się w trzech grupach. Pierwsza wyruszy ze Starego Rynku o godz. 1400, druga z ul. Przyrzecze a trzecia z ul. Grodzkiej, sprzed Seminarium.  Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji (dmuchane zjeżdżalnie, alpaki). Jednocześnie od godz. 1500 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpią znane zespoły chrześcijańskie; np. Żuki.
  Hasło  „Tato - bądź, prowadź, chroń”, które będzie towarzyszyło uczestnikom Marszu nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa.

 5. W min. tygodniu zmarła śp. Halina Kołodziejczak zam. w Zalesiu.


Ogłoszenia stałe:

 1. Osoba(y) organizujące uroczystości (Komunię, śluby, pogrzeby) zobowiązane są poinformować wszystkich swoich gości o tym, że uczestnicy nie mogą mieć objawów związanych z COVID‑19. W uroczystościach nie mogą brać udziału osoby zobowiązane do odbycia kwarantanny lub przebywające na leczeniu COVID-19. Osoba organizująca w/w uroczystość jest zobowiązana do podpisania oświadczenia, że pośród jej gości nie ma w/w osób. Za ilość osób obecnych na liturgii pogrzebowej zarówno w kościele jak również na cmentarzu odpowiada rodzina zmarłego.
 2. Stanowisko Przewodniczącego zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw covid-19 Firm AstraZeneca i Johnson&Johnson – fragmenty.
 3. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. Seniorzy i chorzy w domach – I piątki od 900 do 1300.
 4. Posługa sakramentalna – w domach: na wezwanie lub w I Piątek miesiąca od 900.
  Namaszczenie Chorych podczas posługi sakramentalnej w I Piątki w domach, na życzenie w kościele lub wezwanie do chorego/umierającego wg uzgodnienia, podczas rekolekcji oraz w światowy Dzień Chorego.
 5. Bierzmowanie – co dwa lata; przygotowanie wg nowych wskazań EP Kl. 7 i  8 Szk. Plan będzie podawany w ogłoszeniach.
 6. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa wg indywidualnych uzgodnień, procedury i przygotowanie należy rozpocząć min 3 mies przed planowanym terminem. Kurs Przedmałżeński prowadzony jest w dekanacie w adwencie i w Wlk. P.
 7. Poradnictwo rodzinne – w Parafii p.w. św. Marcina w każdą III środę miesiąca o 1600
 8. Franciszkanie z Niepokalanowa zachęcają do podjęcia Kampanii Różańcowej, a także zapraszają na szerego wydarzeń w 2021 r.