Ogłoszenia parafialne

na 17 Niedzielę Zwykłą – 25 VII 2021 r.

 1. Dzisiaj wspomnienie Św. Krzysztofa - poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Św.  
  Z Tygodniem św. Krzysztofa związana jest Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, dzięki której misjonarze otrzymują potrzebne środki transportu. Przeliczmy ilość pokonanych w danym roku kilometrów x 1 gr i wpłacamy na rzecz fundacji – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń). Miva Polska ul. Byszewska 1, 03-729 Warszawa nr konta 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802.

 2. Dziękuję za pomoc w pracach w min. tygodniu oraz w podjęciu uczestników rajdu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Bóg zapłać za ofiarowane ciasta.
  Dziękuję za naprawienie urwanego serca dzwonu oraz za montaż po naprawie.

 3. W piątek nie będzie Mszy Św. Intencja przeniesiona na sobotę.

 4. W przyszłą niedzielę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przed Mszą Św. o 800.


Ogłoszenia stałe:

 1. Osoba(y) organizujące uroczystości (Komunię, śluby, pogrzeby) zobowiązane są poinformować wszystkich swoich gości o tym, że uczestnicy nie mogą mieć objawów związanych z COVID‑19. W uroczystościach nie mogą brać udziału osoby zobowiązane do odbycia kwarantanny lub przebywające na leczeniu COVID-19. Osoba organizująca w/w uroczystość jest zobowiązana do podpisania oświadczenia, że pośród jej gości nie ma w/w osób. Za ilość osób obecnych na liturgii pogrzebowej zarówno w kościele jak również na cmentarzu odpowiada rodzina zmarłego.
 2. Stanowisko Przewodniczącego zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw covid-19 Firm AstraZeneca i Johnson&Johnson – fragmenty.
 3. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. Seniorzy i chorzy w domach – I piątki od 900 do 1300.
 4. Posługa sakramentalna – w domach: na wezwanie lub w I Piątek miesiąca od 900.
  Namaszczenie Chorych podczas posługi sakramentalnej w I Piątki w domach, na życzenie w kościele lub wezwanie do chorego/umierającego wg uzgodnienia, podczas rekolekcji oraz w światowy Dzień Chorego.
 5. Bierzmowanie – co dwa lata; przygotowanie wg nowych wskazań EP Kl. 7 i  8 Szk. Plan będzie podawany w ogłoszeniach. Najbliższe 13 X 2021 r.
 6. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa wg indywidualnych uzgodnień, procedury i przygotowanie należy rozpocząć min 3 mies przed planowanym terminem. Kurs Przedmałżeński prowadzony jest w dekanacie w adwencie i w Wlk. P.
 7. Poradnictwo rodzinne – w Parafii p.w. św. Marcina w każdą III środę miesiąca o 1600
 8. Franciszkanie z Niepokalanowa zachęcają do podjęcia Kampanii Różańcowej, a także zapraszają na szerego wydarzeń w 2021 r.
 9. plakat  sztafeta