Ogłoszenia parafialne

na 33 niedzielę zwykłą 17 XI 2019 r.

 1. W tym tygodniu zmiany w planie Mszy Św.: wtorek, piątek.

 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  O godz. 1000 Msza Św. z udziałem kandydatów do bierzmowania, a o godz. 1130 dzieci do I Komunii Św. Po Mszy Św. o 1130 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  Po Mszach Św. krótka prelekcja duszpasterstwa z Kazachstanu i możliwość nabycia kalendarzy. Dochód ze sprzedaży wspiera prace duszpasterskie i charytatywne w Kazachstanie, zwł.  prowadzone przez ks. Artura Zarasia.

 3. Rekolekcje dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności – 7-8 XII w Przysieku k. Torunia. Szczegóły na plakacie.

 4. Zbiórka żywności dla biednych – na stolikach wyłożone specjalne torby Caritas. Można zabrać, wypełnić i przynieść do kościoła.

 5. Serdecznie dziękuję za pomoc w uporządkowaniu śmieci cmentarnych. Proszę o regulowanie opłat cmentarnych. Opłaty po wygaśnięciu dzierżawy popogrzebowej (20 lat) można uiszczać co roku (na jeden rok) z wyjątkiem sytuacji, gdy stawiany jest nowy pomnik lub znaczna wymiana elementów – wówczas należy przedłużyć pokładne na dwadzieścia lat. Firma wywożąca śmieci (wywozić mogą tylko podmioty uprawnione do takiej działalności i posiadające koncesję w Gminie Szubin) – podniosła w połowie roku ceny o ok. 25 %.
  Wywóz śmieci od 20 X do 15 XI – ok. 1300 zł. Zużycie wody IX-X – ok. 17 m3.

 6. W min. tygodniu zmarła śp. Agata Kaczka, zam. w Słonawach.

Ogłoszenia stałe:

 1. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. Seniorzy i chorzy w domach – I piątki od 900 do 1300.
 2. Posługa sakramentalna – w domach: na wezwanie lub w I Piątek miesiąca od 900.
  Namaszczenie Chorych podczas posługi sakramentalnej w I Piątki w domach, na życzenie w kościele lub wezwanie do chorego/umierającego wg uzgodnienia, podczas rekolekcji oraz w światowy Dzień Chorego.
 3. I Komunia w 2020 r. – 31 V.
 4. Bierzmowanie – co dwa lata a przygotowanie wg nowych wskazań EP Kl. 7 i  8 Szk. Plan będzie podawany w ogłoszeniach.
 5. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa wg indywidualnych uzgodnień, procedury i przygotowanie należy rozpocząć min 3 mies przed planowanym terminem. Kurs Przedmałżeński prowadzony jest w dekanacie w adwencie i w Wlk. P.
 6. Poradnictwo rodzinne – w Parafii p.w. św. Marcina w każdą III środę miesiąca o 1600