Ogłoszenia parafialne

na 2 niedzielę Adwentu 8 XII 2019 r.

 1. Dzisiaj:
  • na Mszy Św. o 1130 poświęcenie medalików dzieciom Kl. III. Po Mszy krótkie spotkanie rodziców w sprawie przygotowania  stajenki.
  • na Mszy o 1000 spotkanie Kl. VIII,
  • wypominki roczne przed każdą Mszą Św.,
  • wg kalendarza w ten dzień przypada również Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,
  • jest to także dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Ofiary do skarbon na pomoc dla chrześcijan na Wschodzie. Szczegóły na plakacie,
  • na Mszy Św. o 1130 poświęcenie figurki Św. Bernadety.

 2. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła na odpust, zwł. za dekoracje kwiatowe. Składam serdeczne podziękowania za pomoc w pracy na plebanii, przy grocie oraz przy kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na zorganizowanie odpustu. Kołu Caritas dziękuję za przygotowanie pierników i poczęstunek po sumie odpustowej.

 3. Opłatki i świece wigilijne można nabywać po Mszach Św. w zakrystii. Ofiary za opłatki na zakup nowych ozdób świątecznych do kościoła i kwiaty ołtarzowe na odpust.

 4. W sobotę Msza Św. o 1800 ze względu na spowiedź w Słupach.

 5. W naszej Parafii spowiedź adwentowa 19 XII. Posługa sakramentalna w domach 20 XII. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

 6. Pasterka 24 XII o godz. 2200.

 7. Kościół oraz Biuro Parafialne został doposażony w wymagane prawem oznaczenia oraz sprzęt PPOŻ - w gaśnice gazowe (dla maksymalnej ochrony przed zabrudzeniami podczas gaszenia ognia (organy,  zakrystia) i zbiorów akt (biuro) . Koszt – ok. 1800 zł.
  Trwają jednak jeszcze prace montażowe instalacji alarmowej PPOŻ – opóźnienia wynikają ze zmiany przepisów dotyczących systemu. W min. tygodniu zostało założone podświetlenie rzeźby Ducha Świętego.

 8. „Z okazji Mikołajek oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia sołectwo Szaradowo organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży (nie tylko z sołectwa Szaradowo) do kina Cinema City w Bydgoszczy na film „Ratujmy Florę”. Wyjazd w czwartek (12 XII) z Szaradowo. Całkowity koszt – 10 zł od osoby. Zapisy oraz wpłaty u sołtysa sołectwa Szaradowo.”

 9. Roraty pn, śr, pt o 1700.

Ogłoszenia stałe:

 1. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. Seniorzy i chorzy w domach – I piątki od 900 do 1300.
 2. Posługa sakramentalna – w domach: na wezwanie lub w I Piątek miesiąca od 900.
  Namaszczenie Chorych podczas posługi sakramentalnej w I Piątki w domach, na życzenie w kościele lub wezwanie do chorego/umierającego wg uzgodnienia, podczas rekolekcji oraz w światowy Dzień Chorego.
 3. I Komunia w 2020 r. – 31 V.
 4. Bierzmowanie – co dwa lata a przygotowanie wg nowych wskazań EP Kl. 7 i  8 Szk. Plan będzie podawany w ogłoszeniach.
 5. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa wg indywidualnych uzgodnień, procedury i przygotowanie należy rozpocząć min 3 mies przed planowanym terminem. Kurs Przedmałżeński prowadzony jest w dekanacie w adwencie i w Wlk. P.
 6. Poradnictwo rodzinne – w Parafii p.w. św. Marcina w każdą III środę miesiąca o 1600