Ogłoszenia parafialne

na 27 niedzielę zwykłą 6 X 2019 r.

 1. Dzisiaj w Szubinie na stadionie o godz. 1400 Bieg Papieski. Wszystkie kategorie wiekowe. Darmowe posiłki, kawa, herbata, ciasto.

 2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca
  Świętego, Msze Św. o 1000 i o 1800. Podczas wieczornej Mszy Św. poświęcenie różańców dzieciom do I Komunii Św. Po liturgii i spotkanie dla rodziców.

 3. We wtorek i w środę obchodzić będziemy rocznicę nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. We wtorek Msze Św. o 1800 i o 2000. Po Mszy Św. o 2000 nabożeństwo różańcowe i apel jasnogórski.

 4. W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. o 1800 z wyjątkiem wtorku i soboty.

 5. Dzisiaj po Mszy Św. o 1130 spotkanie kandydatów do bierzmowania rodziców i świadków.
      Spowiedź dla kandydatów, rodzin: w piątek od 1700 (jeden kapłan) i wsobotę od 900–1000 (dwóch kapłanów).
  W sobotę o 1000 próba liturgii – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  W sobotę o 1700 Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
  Nie będzie Mszy Św. o 1800.
  Dziękuję tym rodzicom, chrzestnym i seniorom, którzy podjęli się pełnić rolę świadków bierzmowania. Nie wszyscy rodzice i chrzestni po latach mogą pełnić tę rolę. To jednak oni są tymi, którzy wychowują i o tym powinni świadczyć przy udzielaniu Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.

 6. W przyszłą niedzielę wypominki roczne po każdej Mszy Św., a o 1500 nabożeństwo fatimskie. Na stolikach zostały wyłożone karty do wypominek listopadowych oraz rocznych 2020 r. Ofiary składane za wypominki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Zbiornik gazu został już zatankowany. W sezonie grzewczym zbiornik jest tankowany dwukrotnie. Koszt dwóch tankowań to kwota ok. 6500 zł.

 7. W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzić będziemy Dzień Papieski poświęcony naszemu Rodakowi Św. Janowi Pawłowi II.  Zbiórka ofiar na Fundację im. Św. Jana Pawła II wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin.

 8. Dziękuję za pomoc w pracach przy plebanii w min. tygodniu oraz pomoc podczas rekolekcji.  W październiku dyżur sprzątania kościoła przejmują Mieszkańcy Suchoręcza – (Krakowska).

Ogłoszenia stałe:

 1. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. Seniorzy i chorzy w domach – I piątki od 900 do 1300.
 2. Posługa sakramentalna – w domach: na wezwanie lub w I Piątek miesiąca od 900.
  Namaszczenie Chorych podczas posługi sakramentalnej w I Piątki w domach, na życzenie w kościele lub wezwanie do chorego/umierającego wg uzgodnienia, podczas rekolekcji oraz w światowy Dzień Chorego.
 3. I Komunia w 2020 r. – 31 V.
 4. Bierzmowanie – co dwa lata a przygotowanie wg nowych wskazań EP Kl. 7 i  8 Szk. Podst. oraz III Gimn. Wg planu podawanego w ogłoszeniach. W 2019 r. – obecni uczniowie Kl. II i III Gimnazjum.
 5. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa wg indywidualnych uzgodnień, procedury i przygotowanie należy rozpocząć min 3 mies przed planowanym terminem. Kurs Przedmałżeński prowadzony jest w dekanacie w adwencie i w Wlk. P.
 6. Poradnictwo rodzinne – w Parafii p.w. św. Marcina w każdą III środę miesiąca o 1600